Jednym z najbardziej przerażających projektów dla właścicieli domów jest naprawa dachu. Nieszczelny dach może spowodować poważne uszkodzenie konstrukcji domu, a jeśli pozostanie bez kontroli, może doprowadzić do zniszczenia wielu rzeczy znajdujących się w domu. Gonty asfaltowe, które można znaleźć na większości dachów, wytrzymują zazwyczaj tylko 15-20 lat i wymagają starannej pielęgnacji i konserwacji.

  Jeśli szukasz alternatywy dla żmudnego procesu naprawy i konserwacji dachu pokrytego gontem bitumicznym, możesz rozważyć zastosowanie gumowego pokrycia dachowego.

  Kolejną zaletą stosowania gumowych pokryć dachowych jest to, że gonty są wykonane z opon pochodzących z recyklingu, które są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż inne materiały dachowe. Chociaż gonty bitumiczne mogą być droższe od asfaltowych, gumowe pokrycia dachowe są znacznie trwalsze i mniej podatne na pękanie i kruszenie się pod wpływem trudnych warunków pogodowych i drastycznych zmian temperatury. Gonty gumowe są także znacznie tańsze i lżejsze od gontów łupkowych — jeśli taki właśnie styl jest poszukiwany — a ponadto są ognioodporne. Gumowe materiały dachowe są również znacznie trwalsze i wymagają mniej konserwacji. Firma Roofmin udziela na swoje dachy gwarancji do pięćdziesięciu lat, a w niektórych przypadkach dożywotniej.

  Oprócz trwałości i niskich kosztów konserwacji, kolejną ważną zaletą stosowania dachówek gumowych na dachu jest to, że ich montaż jest znacznie szybszy i łatwiejszy niż montaż lub naprawa dachówek asfaltowych czy ceramicznych. Z drugiej strony, gonty gumowe prawdopodobnie nie będą droższe i będą wymagały przybijania w zachodzących na siebie rzędach, tak jak inne rodzaje gontów. Gonty gumowe są jednak znacznie lżejsze od gontów asfaltowych i łupkowych, dzięki czemu łatwiej je dostarczyć do domu i przenieść z podłoża na dach.

  Jedną z największych zalet zainstalowania dachu gumowego na swoim domu jest to, że będzie on służył przez długi czas i wymagał znacznie mniej konserwacji niż tradycyjny dach asfaltowy lub ceramiczny. W zależności od jakości gumowego pokrycia dachowego, które zostało zainstalowane w Twoim domu, Twój gumowy dach może wymagać bardzo ograniczonej konserwacji — niektóre systemy pokryć dachowych nigdy nie pękają ani nie przeciekają, jeśli zostały prawidłowo zainstalowane.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *