Podjęcie świadomej decyzji o wyborze nowego lub konkretnego rodzaju dachu wymaga wiedzy na temat tego, czego należy szukać. Różne rodzaje dachów i materiałów mają swoje zalety, ale ogólnie rzecz biorąc, pewne rzeczy należy zawsze doceniać. Kolory i styl pojawiają się później, ponieważ każdy dach może zapewnić wiele możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb. Najważniejszymi priorytetami powinny być natomiast żywotność, projektowanie, ochrona klimatu i konserwacja. 

Długa żywotność i trwałość Jest to podwójny czynnik, ponieważ chcesz mieć dach, który będzie trwały i dobrze wyglądał przez wiele lat. Może to oznaczać konieczność zainwestowania nieco więcej w lepszy styl, aby uzyskać wyższy zwrot z inwestycji. Na przykład powszechnie stosowane gonty bitumiczne wytrzymują od 20 do 25 lat i są dostępne w wersji trzyczęściowej lub architektonicznej. Te pierwsze kosztują mniej, ale nie są tak trwałe jak gonty architektoniczne. Dach gumowy jest materiałem o znacznie dłuższej żywotności. Jeśli chodzi o nowy dach, zawsze należy brać pod uwagę długoterminowe korzyści, a nie tylko doraźne koszty.

  Nachylenie dachu

  Nachylenie dachu będzie miało wpływ na to, który rodzaj materiału dachowego jest kompatybilny lub stanowi najlepszy wybór. Niekompatybilne materiały, np. zbyt ciężkie dla dachu, mogą zagrozić integralności dachu. Materiały odpowiednie dla tych połaci to asfalt, gonty drewniane, łupkowe, gumowe i metalowe na rąbek stojący. Materiały te są lekkie, więc nie ma ryzyka uszkodzenia konstrukcji. W przypadku dachów płaskich lub spadzistych nie można stosować określonych materiałów, ponieważ dach musi mieć możliwość odprowadzania wody. W takim przypadku najlepszym wyborem są gumowe pokrycia dachowe lub metalowe pokrycia dachowe na rąbek stojący.

  Klimat

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *