Dziury i brudne smugi to dwie oczywiste oznaki, że dach wymaga wymiany. Czasami jednak oznaki są mniej oczywiste. Według ekspertów istnieje kilka «wewnętrznych wskazówek», jak rozpoznać, kiedy nadszedł czas na wymianę dachu.

Oczywiście, jeśli żywotność dachu zbliża się do końca — w przypadku gontów bitumicznych jest to zazwyczaj 20-25 lat. Jednak kalendarz nie powinien być jedynym sposobem na określenie, czy nadszedł czas na wymianę dachu.

Warto poważnie rozważyć wymianę dachu na dach syntetyczny, gdy …

  • Twoi sąsiedzi mają nowe dachy, a Ty chcesz zachować wartość swojego domu.
  • Twoi sąsiedzi nie mają nowego dachu, a Ty chcesz zwiększyć wartość odsprzedaży swojego domu.
  • Na Twoim obszarze geograficznym nasiliły się gwałtowne zjawiska pogodowe (w tym grad lub wichury), co wymaga zastosowania trwalszego materiału dachowego, który będzie w stanie wytrzymać drastyczne zmiany pogody.
  • Obecny dach jest funkcjonalny, ale ma plamy, które pogarszają wygląd domu.
  • Chcesz zmienić dach na taki, który nie wymaga dużych nakładów na konserwację i ma 50-letnią gwarancję.
  • Nadmierne opady śniegu w Twojej okolicy spowodowały znaczne uszkodzenia dachu.

Zbyt często właściciele domów czekają, aż ich dachy będą stare i zużyte, zanim pomyślą o modernizacji. Zwijanie się, rozwarstwianie i brak gontów to znaki, że dach wymaga wymiany. Jednak biorąc pod uwagę zmieniające się warunki pogodowe w naszym kraju w połączeniu z potrzebą zwiększenia wartości nieruchomości przez właścicieli domów, konsumenci powinni zachować czujność i szukać oznak zużycia wraz z modernizacją dachu.

Zalecamy, aby właściciele domów poważnie rozważyli niewymagające konserwacji gumowe systemy dachowe podczas poszukiwania nowych opcji pokryć dachowych.  Produkty Roofmin zawierają specjalne składniki, które tworzą długotrwałą gumową dachówkę odporną na pleśń, algi, grzyby i owady, praktycznie bez zwijania się, blaknięcia i pękania, dzięki czemu nie stwarzają żadnych problemów związanych z konserwacją.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *